021 86084436info@banitec.irفکس : 02189786150-----تلگرام و واتساپ سفارش تجهیزات : 09197513393------*مشاوره تلفنی رایگان*

راه حل رفع ارور OVF

خانه / آمورش مجازی سازی / راه حل رفع ارور OVF
رفع OVF Error

بسیاری از کارشناسان خدمات پشتیبانی شبکه هنگام تهیه بک‌آپ از ماشین‌های مجازی، اکسپورت را از نوع OVA انتخاب می نمایند. در برخی از موارد هنگام دیپلوی کردن فایل OVA کارشناسان با ارور Failed to deploy OVF package: The task was canceled by a user مواجه می‌شوند. در این مطلب راه حل رفع این ارور آموزش داده می‌شود.

هنگام تهیه بک‌آپ از ماشین‌های مجازی در نرم‌افزار VSphere Client ، از ماشین انتخاب شده می‌توان با دو فرمت OVF و OVA اکسپورت گرفت. تفاوت این دو فرمت در این است که، در OVF یک فولدر از فایل‌های ماشین اکسپورت گرفته می‌شود ولی در فرمت OVA به صورت Single File از ماشین اکسپورت گرفته می‌شود.
درصورت ویرایش فایل OVA، بدلیل اینکه SHA ای که برای VSphere در نظر گرفته شده است تغییر می‌کند، هنگام دیپلوی نمودن با خطای Integrity Error مواجه می‌شوید . لذا ابتدا فایل OVA را اکسترکت نموده سپس ویرایش می‌نماییم.
محتوای فایل OVA همان سه فایلی اصلی ای است در در فرمت OVF وجود دارد. فایل OVA را ابتدا با یک نرم‌افزار مانند ۷-Zip اکسترکت می‌نماییم. حال می‌توانیم محتویات این فایل را ویرایش نماییم. ابتدا فایل .mf را Delete می نماییم. سپس فایل .ovf را با یک ادیتور مانند Notepad باز می‌کنیم . حال خط زیر را در فایل پیدا کنید:

vmware.cdrom.iso

خط بالا را با خط زیر جایگزین نمایید:

vmware.cdrom.atapi

فایل را ذخیره نموده و مجددا دیپلوی نمایید. مشاهده خواهید کرد که ارور با این ویرایش رفع می‌گردد.

جهت پیشگیری از ایجاد این ارور، قبل از اکسپورت گرفتن از ماشین مجازی، برروی ماشین مجازی کلیک راست نموده و گزینه Edit Setting را انتخاب نمایید. با کلیک برروی گزینه CD-DVD drive در قسمت Device Type تنظیمات را مطابق شکل زیر برروی Client Device قرار دهید.

رفع ارور ovf
نوشته های اخیر

ارسال دیدگاه

برچسب‌ها:, ,