021 86084436info@banitec.irفکس : 02189786150-----تلگرام و واتساپ سفارش تجهیزات : 09197513393------*مشاوره تلفنی رایگان*

کابل کشی فیبر نوری

خانه / کابل کشی فیبر نوری

در اغلب موارد نصب و راه اندازی فیبر نوری به دلیل شرایط حساس و گسترده ی آن برای کاربران خانگی متوسط و بزرگ امکان پذیر نیست و باید از نصاب حرفه ای و آموزش دیده و با مهارت لازم جهت اجرای صحیح کار کمک گرفته شود.
در صورتی که کاربران تصمیم به راه اندازی یک کابل کوتاه در منزل و یا محل کارشان را دارند نیازمند اطلاعاتی در مورد شبکه های فیبر نوری و روش نصب آنها می باشد.
در مقاله ی زیر مطالب مهمی راجع به ویژگی های فیبر نوری و دستورالعمل هایی برای نصب کابل های شبکه فیبر نوری ارائه می گردد..

فیبر نوری

کابل های فیبر نوری، کابل های شبکه با خصوصیات پهنای باند عظیم و عملکرد بالا در مسیر های طولانی می باشند. در پوشش کابل شبکه فیبر نوری دسته ای از فیبر های شیشه ای قرار دارد که پالس های نوری درون این رشته های نوری انتقال داده، با سرعت بسیار بالا عبور می کنند..

مرحله برنامه ریزی

قبل از نصب شبکه فیبر نوری، ابتدا باید کاربران از امکان ارائه ی سرویس فیبر نوری توسط مخابرات منطقه مورد نظر مطمئن شوند.در صورت وجود داشتن این سرویس در منطقه ی مورد نظر،کاربران ابتدا باید نزدیکترین جعبه ی توزیع فیبر نوری را مشخص و سپس اقدام به کابل کشی فیبر نوری از جعبه تا منزل و یا محل کار نمایند.
سپس باید یک ترمینال شبکه نوری (ONTT) بر روی دیوار بیرونی منزل و یا محل کار قرار می گیرد. از آنجا که تمامی خطوط تلفن معمولی نیاز به انتقال با کابل های فیبر نوری دارند، کاربران باید اقدام به برنامه ریزی برای راه اندازی فیبر نوری در ساختمان کنند..

طراحی شماتیک و نقشه ها

در صورتی که اگر کاربران خودشان تصمیم به نصب نمایند، باید یک برنامه تهیه و یک نقشه دقیق داشته باشند. مستندات نقشه برای شناسایی مشکلات قبل از شروع نصب به کاربران کمک خواهد نمود. از این طریق کاربران مطمئن می شوند که همه ی نیاز های ارتباطی در محل دیده می شود و این طرح و نقشه در ادامه ی مراحل نصب کابل ها آنها را هدایت می کند..
کاربران باید نسبت به نقطه های پایانی و اتصال و مکان پایان یافتن و یا جدا نمودن نقطه ها در کابل ها تصمیم گیری کنند. و همینطور باید مسیر کابل ها و ساخت و ساز لازم برای گذاشتن کابل ها درون دیوارها، زیر زمین یا درون مکان های دیگر مانند لوله را مشخص نمایند..

برآورد هزینه و خرید تجهیزات

برای تخمین هزینه، کاربران باید انواع تجهیزات مورد نیاز شامل کابل های فیبر نوری، بست های کمربندی ، کانکتور ها، وال جکت ها ، مفصل ها، جوش ها و موارد دیگر برای تکمیل پروژه را مشخص کنند..
در پروژه های گسترده تر، باید یک لیست نموداری برای مشخص نمودن مکان استفاده ی کابل ها و تجهیزات تهیه نمود.
امکان دارد،کامل شدن پروژه ی فیبر نوری پر هزینه باشد، بدین جهت کاربران می بایست محصولات با کیفیت خوب و دارای قیمت مناسب و همچنین مقرون به صرفه را تهیه کنند.
فروشندگان محصولات فیبر نوری از برخی اصطلاحات و کلمات خاص این محصولات جهت معرفی مشخصات آنها استفاده می کنند که می بایست خریداران با آنها آشنا شوند. و محصولات را برای اطمینان از مطابقت داشتن با نیاز خود قبل از خرید چک کنند. زمانی که تمام پارامتر ها و تجهیزات مورد نیاز تهیه شد،جهت اطمینان حاصل نمودن از سالم بودن و آسیب ندیدن باید تمامی لوازم چک شوند. این اجناس باید در محیطی امن و خشک نگهداری گردند..
در زمان نصب کابل ها در فاصله ها، آنها در محل مشخص شده ای ذخیره می گردند..
کابل ها در محل های ذخیره شده در فاصله ها به شکل ۸ انگلیسی ( ۸۸) حلقه می گردند تا انعطاف پذیر شوند. قبل از شروع کار، می توان تجهیزات را مطابق با هدف و مکان آنها جهت بازیابی آسان در زمان نیاز طبقه بندی نمود..

مشاوره گرفتن از فروشندگان

برخی از فروشندگان قادر به ارائه ی پیشنهادات مفیدی در مورد تجهیزات و مسیریابی بر اساس سال ها تجربه در زمینه ارائه خدمات و راه حل های راه اندازی سیستم های فیبر نوری به مشتریانشان می باشند. البته خریداران باید منبع مورد تاییدی در رابطه با مشاوره با فروشندگان از آنها دریافت نمایند و بسیار محتاط باشند.

برای استعلام هزینه خدمات اجرا یا مشاوره کلیک نمایید.