021 86084436info@banitec.irفکس : 02189786150-----تلگرام و واتساپ سفارش تجهیزات : 09197513393------*مشاوره تلفنی رایگان*

سئو و ۵ اشتباه رایج در انتخاب کلمات کلیدی

خانه / آموزش دیجیتال مارکتینگ / سئو و ۵ اشتباه رایج در انتخاب کلمات کلیدی

سئو و ۵ اشتباه رایج در انتخاب کلمات کلیدی

همانطور که می‌دانید یکی از عوامل مهم و موثر در سئو، انتخاب کلمات کلیدی و به کاربردن صحیح آن‌ها در سایت است. این کار باید به صورت دقیق و با تحقیق و بررسی صورت گیرد تا به سئو سایت کمک کند، اما در بسیاری از مواقع شاهد اشتباهاتی در انتخاب و به‌کارگیری کلمات کلیدی هستیم. در این مقاله به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

انتخاب کلمات کلیدی بدون توجه به کاربر
اغلب کسانی که برای بهبود سئو به دنبال کلمات کلیدی هستند، آن‌ کلماتی که بیشترین جستجو را داشته‌اند، بدون توجه به کاربران، انتخاب می‌کنند. در صورتیکه صرف توجه به این نکته کافی نیست بلکه کلمه کلیدی موثر در سئو باید با دغدغه‌های مخاطب هدف متناسب باشد و او را به آنچه که به دنبال آن بوده است برساند. آنچه سئو را بهبود می‌بخشد ورود کاربر به سایت و دریافت پاسخش در سایت است، پس باید مخاطب را شناخت و مطابق با آن کلمات کلیدی را انتخاب کرد، اکتفا به بیشترین جستجوی انجام شده به تنهایی برای سئو کافی نیست.

تمرکز بر تعداد زیادی از کلمات کلیدی خاص
برای سئو کیفیت کلمات کلیدی بسیار مهم‌تر از کمیت آن‌هاست. اگر شما سایتی دارید با صفحات بالا و خدمات متنوع و زیاد که می‌توانید به ازای آن‌ها کلمات کلیدی زیادی داشته باشید، نباید همه آن‌ها را به عنوان کلمه کلیدی انتخاب کنید. چرا که علاوه بر اینکه توجه شما را از روی کلمات اصلی دور می‌کند، در بسیاری از موارد ممکن است تعداد جستجوهای انجام شده برای آن‌ها بسیار پایین باشد یا حتی جستجویی برای آن‌ها انجام نگرفته باشد، پس با وقت گذاشتن بر روی آن‌ها فقط وقت خود را تلف کرده اید.

انتخاب تعداد اندکی از کلمات کلیدی
اشتباه دیگری که اغلب سایت‌های بزرگ برای سئو انجام می‌دهند، تمرکز بر تعداد اندکی از کلمات کلیدی خاص بدون توجه به محتوا و یا کلمات مشابه است. به این مدل از سئو، سئوی کلاه سیاه گفته می‌شود؛ بدین معنا که سایت شما فقط برای آن کلمه کلیدی خاص دارای رتبه بالایی است و برای کلمات کلیدی مشابه در رتبه بالایی قرار نخواهد گرفت، و اگر کاربری کلمات متفاوتی در حوزه کاری شما جستجو کند، سایت شما برای او نمایش داده نمی‌شود، چرا که در این نوع از سئو، موتور جستجو نمی‌تواند محتوای سایت شما را درک کند. بنابراین باید کلمات کلیدی را بهینه سازی کرد، یعنی از کلمات مشابه استفاده شود و کل محتوای سایت پیرامون همان کلمات کلیدی باشد.

انتخاب کلمات کلیدی بر اساس ساختار فعلی سایت
اغلب برای انتخاب کلمات کلیدی، صفحات و بخش‌های اصلی سایت بررسی شده و کلمات کلیدی را متناسب با آن‌ها انتخاب می‌کنند، در صورتی که انتخاب کلمات کلیدی با ساختار سایت ارتباطی ندارد. ممکن است مخاطبان کلماتی را جستجو کنند که در ساختار شما وجود نداشته باشد. هدف از انتخاب کلمات کلیدی مناسب، پیدا کردن کلمات کلیدی است که کاربران با جستجوی آن‌ها وارد سایت می‌شوند. با تحقیق در مورد این کلمات کلیدی جدید، برای تاثیرگذاری در سئو، ممکن است نیاز باشد که ساختار سایت تغییر کند و یا بخش‌های جدیدی به آن اضافه شود.

استفاده از کلمات کلیدی اشتباه در صفحات اشتباه
نکته مهم دیگر در سئو، بعد از انتخاب کلمات کلیدی، استفاده صحیح از آن‌ها در سایت است. یکی از اشتباهات رایج در این زمینه، استفاده از کلمات غیر مرتبط با محتوای یک صفحه است. این امر برای سئو خوب نیست و باعث می‌شود کاربر وارد صفحه‌ای شود که مرتبط با آنچه جستجو کرده است، نباشد.

نوشته های توصیه شده

ارسال دیدگاه

برچسب‌ها:, , , , , , , ,