021 86084436info@banitec.irفکس : 02189786150-----تلگرام و واتساپ سفارش تجهیزات : 09197513393------*مشاوره تلفنی رایگان*

اتصال فیبرنوری به منازل FTTH

خانه / آموزش شبکه / اتصال فیبرنوری به منازل FTTH
به وسیله
در آموزش شبکه

مقدمه
این فناوری که به صورت چشمگیری در حال گسترش و افزایش است اگر از سوی مسؤولین فناوری اطلاعات کشور مورد توجه قرار گیرد و سرمایه گذاری های بزرگی روی آن انجام گردد می تواند مشکل اینترنت کشور را با بازده فنی و اقتصادی بالای خودش به کلی بر طرف نماید.

معرفی

اگر شما مانند اکثر مردم واقعاً انتظار اینترنتی پر سرعت را برای داشتن فایل های پر حجم، رسانه ها، بارگذاری و دانلود تصاویر و ویدیوها دارید، به این موضوع اندیشیده اید که چگونه مصرف اینترنت شما در طول چند سال اخیر بالا رفته است؟

در حال حاضر بیشتر فایل های پرحجم از طریق فضای سایبر در حال تبادل هستند، و کارشناسان پیش بینی کرده اند که این شیوه تبادل به شکل چشمگیری گسترش پیدا خواهد کرد.بر اساس یک مطالعه در ماه ژانویه ۲۰۰۸ توسط مؤسسه دیسکاوری پیش بینی شده است فناوری های جدید باعث شود که ترافیک اینترنت به ۵۰ برابر میزان کنونی در ۱۰ سال آینده نزدیک گردد.

تمایل به داشتن یک سرویس بهتر، یکی از دلایل اصلی است که کاربران و شرکت های اینترنتی به دنبال اتصالات پهنای باند فیبر به منازل FTTH)) به عنوان یک راه حل اصلی هستند.

اتصالات پهنای باند فیبر به منازل، یا همان اتصالات پهنای باند FTTH ،معرف اتصالات کابل فیبرنوری برای اماکن به صورت اختصاصی است. اینچنین سیستم هایی که بر اساس تکنولوژی نور می باشند، توان انتقال انبوهی ازاطلاعات به شکل بهینه تری از قبیل: تلفن ، ویدیو ، داده و غیره را در مقایسه با شیوه سنتی کابل های مسی با قیمتی تقریباً برابر دارا می باشد. FTTH برای کارکردن به هر دو شبکه فعال(Active) و منفعل(Passive) نیاز دارد.

بر اساس مجله Broadband Properties امروزه خطوط پهنای باند FTTH در بیش از ۲ میلیون خانه در امریکا موجود می باشد،در حالی که این رقم در ژاپن ۶ میلیون و در مجموع ۱۰ میلیون در سراسر جهان از این مزیت بهره می برند. به عقیده بسیاری از افراد، ایجاد این فناوری به عنوان یک استاندارد در اتصالات، مشکل پیش بینی شده ترافیک وب را حل خواهد کرد.

مزایای سرویس های پهن باند فیبر به خانه:

این فناوری به سرعت رو به گسترش است چراکه مزیت هایی نسبت به فناوری های کنونی دارد.برتری اصلی FTTH یا FTTP این است که امکان اتصال پرسرعت و ظرفیت برد بیشتری نسبت به زوج های پیچیده رسانا، خطوطDSL یا کابل کواکسیال را دارا می باشد. به عنوان مثال یک زوج رسانای سیم مسی توانایی برد ۶ تماس تلفنی را دارد ولی یک زوج فیبر می تواند ۵/۲ میلیون تماس تلفنی را به صورت همزمان منتقل کند.

کارشناسان در شورای FTTH می گویند اتصالات فیبر به خانه، تنها فناوری با پهنای باند کافی برای راه اندازی برنامه ریزی شده ، بر طبق درخواست مشترکان با هزینه مناسب در آینده ی نزدیک می باشد.

تکنولوژی فیبر دارای پهنای باند نامحدودی است علاوه بر اینکه فاصله دسترسی طولانی دارد، ایجاد این شبکه به عنوان یک شبکه امن و یک رسانه استاندارد زمان زیادی را سپری خواهد کرد. با وجود اینکه پهنای باند بسیار زیادی دارد اما در هزینه تقریباً با فناوری های کنونی برابر است.
بر اساس نظر کارشناسان فنی ،تکنولوژی FTTH توانایی دستیابی استفاده مربوط به آینده اینترنت را هم دارد ، فناوری هایی همچون سندهای سه بعدی، HDTV و بازی های آنلاین که در آینده ی نزدیک کار روزمره افراد خانواده خواهد بود. برای رسیدن به این فناوری ها FTTH قابلیت دسترسی اینترنتی با سرعت ۳۰ گیگابایت درثانیه را دارد که با فناوری های کنونی قابل مقایسه نیست.

برطبق شورای FTTH شرکت های کابلی دردهه گذشته برای سیم کشی به منازل ۸۴ میلیارد دلار هزینه نموده اند اما اگر آن شرکت ها برای کابل کشی از فناوری FTTH استفاده می کردند، هزینه آن ها حتی به نرخ روز دلار هم کمتر از هزینه کابل کشی بصورت قدیمی تر بود.
اتصالات پهنای باند FTTH جرقه ی ایجاد یک سرویس برای میزان انتقال داده را می زند که حتی خواب آن را هم نمی توان دید. به نظر کارشناسان فنی شورای FTTH این نوع اتصالات پهنای باند خبر نویدبخش یک محصول و سرویس جدید را می دهند که باعث شکوفایی تجارت ها در جهان می شوند.

همچنین اتصالات پهنای باند FTTH توانایی گردآوری سرویس های ارتباطی را برای مشترکان دارد، به عنوان مثال یک مشترک با یک اشتراک ساده پهنای باند FTTH امکاناتی مانند: تلفن،ویدیو،صدا،تلویزیون و هر جریان دیجیتالی داده دیگری را دریافت خواهد کرد. با این حساب هزینه ها کمتر و دریافت آن ها ساده تر از سرویس های امروزی که از خطوط جداگانه استفاده می کنند خواهد بود.

نوشته های توصیه شده
Showing 2 comments
 • vcenter
  پاسخ

  با سلام و تشکر از مطلب خوبتون
  میخواستم بدون میشه از این خطوط برای هاستینگ استفاده کرد؟

  • مدیر سایت
   پاسخ

   بله امکانش هست

ارسال دیدگاه

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,