021 86084436info@banitec.irفکس : 02189786150-----تلگرام و واتساپ سفارش تجهیزات : 09197513393------*مشاوره تلفنی رایگان*

ارسال فکس با موبایل اندروید و آیفون

خانه / آموزش نرم افزار / ارسال فکس با موبایل اندروید و آیفون

ارسال فکس با موبایل اندروید و آیفون

شما میتوانید یک فایل pdf را از داخل موبایل، تبلت یا هر کامپیوتری امضا کنید و آنرا به شخص دیگری ایمیل کنید. اما بعضی از سازمان‌ها هنوز مدارک ارسال شده بوسیله ایمیل را قبول ندارند یا ساز و کار دریافت ایمیل را ندارند و برای همین شاید نیاز باشد تا مدرکی که روی گوشی شما هست را فکس کنید.
شما نمیتوانید از گوشی هوشمند خود به عنوان دستگاه فکس یا مودم دایال آپ استفاده کنید. در حقیقت شما باید از یک نرم افزاری که میتواند کار فکس را برای شما انجام دهد استفاده کنید.
نرم افزارهای مربوط به فکس به شما اجازه ارسال فکس با موبایل به صورت نامحدود نمیدهند، بلکه باید برای استفاده از نرم افزار پول پرداخت نمایید. اگرچه ممکن است بعضی از نرم افزار ها به شما اجازه ارسال چند صفحه اندک بدهند. این نرم افزار ها از تلفن شما به عنوان شماره فکس استفاده میکنند و شما برای ارسال فکس باید از سرور این نرم افزار ها استفاده کنید.
در داخل کشور ایران چندین نرم افزار فکس ارائه شده است که ما در اینجا به آموزش FAX.IR میپردازیم:
در صفحه اول برنامه گزینه های ارسال، بایگانی، فکس جدید، داشبورد و تنظیمات دیده می شود. در صورتی که قصد ارسال فکس جدیدی را داشته باشید، با رفتن به گزینه ارسال، می توانید شماره مقصد را وارد نموده و سپس فکس خود را به صورت متن تایپ نمایید و یا آن را در قالب یک عکس به برنامه معرفی کنید. عکس ها هم می توانند از گالری گرفته شوند و هم اینکه امکان ثبت مستقیم آن ها از طریق دوربین، وجود دارد.

پس از اینکه محتواهای ارسالی خود را تنظیم کردید، می توانید اولویت ارسال آن ها را نیز تعیین نمایید. با توجه به اینکه در فکس ترتیب صفحات ارسالی دارای اهمیت است، این ویژگی می تواند بسیار کاربردی محسوب شود. در این صفحه با رفتن به گزینه تنظیمات، بخشی وجود دارد که امکان ارسال زمان بندی شده فکس را فراهم می کند. تنها کافی است تا روز و ساعت مورد نظر را وارد کنید،‌ تا اپلیکیشن به صورت خودکار نسبت به ارسال فکس اقدام نماید، همچنین در صورت تمایل می توانید در همین قسمت تلاش مجدد را نیز وارد کنید تا در صورت ارسال نشدن فکس مجددا تلاش نماید در صورتیکه بخواهید به تلفکس فکس ارسال کنید می توانید ارسال به تلفکس را در این قسمت فعال نموده تا یک پیغام مبنی بر اینکه ” برای شما فکس آمده، لطفا فکس خود را استارت نمائید.” پخش شود و گیرنده فکس را استارت کرده و فکس برای ایشان ارسال گردد.

اگر اشتراک شما ساده و یا پیشرفته باشد (شماره فکس به شما اختصاص داده شده باشد) شما می توانید فکس های دریافتی خود را در قسمت بایگانی دریافتی مشاهده نمائید.

در قسمت بایگانی شما به فکس های دریافتی، ارسالی، منتظر ارسال و هرزنامه های خود دسترسی دارید. خط آبی کنار هر فکس نمایانگر جدید بودن آن فکس است و خط قرمز نمایانگر بروز خطا در ارسال و یا دریافت می باشد، با tap کردن روی فکس ها نیز متن فکس قابل مشاهده می باشد.

با swipe به سمت راست روی هر فکس می توانید آن فکس را reply, forward و یا delete نمائید.

با swipe به سمت چپ امکان مشاهده هزینه هر فکس، وضعیت آن و ویرایش یادداشت ها را دارید. یادداشت ها نیز مانند بقیه موارد با سایت fax.ir یکسان سازی می شود.

نوشته های اخیر

ارسال دیدگاه