021 86084436info@banitec.irفکس : 02189786150-----تلگرام و واتساپ سفارش تجهیزات : 09197513393------*مشاوره تلفنی رایگان*

تفاوت PPPoE و Bridge در تنظیمات مودم

خانه / آموزش شبکه / تفاوت PPPoE و Bridge در تنظیمات مودم
به وسیله
در آموزش شبکه
تنظیمات مودم

دو راه برای تنظیمات یک مودم ADSL برای اتصال به اینترنت وجود دارد: یکی PPPoE (یا همان حالت route) پروتکل نقطه به نقطه از طریق اترنت و دیگری حالت Bridge است.

حالت PPPoE

در این حالت PPPoE یا همان Route مودم به عنوان روتر کار می کند و جلسه PPPoE روی پورت WAN روتر خاتمه می یابد. کلاینت PPPoE در مودم ساخته شده است و توسط سرور BRAS به پورت WAN مودم اختصاص داده می شود. شبکه داخلی مجبور است از IP خصوصی استفاده کند و برای دسترسی به اینترنت ، NATING در مودم اتفاق می افتد. در حالت PPPoE مودم به گونه ای تنظیم شده است که نام کاربری و رمز عبور کاربر که از ISP دریافت کرده است در مودم تنظیم و همچنین تنظیمات VCI, VPI ذخیره می شود. با فعال کردن مودم ، اتصال به اینترنت برقرار می شود.

در حالت PPPoE مودم شما در حالت route تنظیم شده و بعد از برقراری ارتباط pppoe آدرس آی پی بر روی مودم قرار می گیرد و بنابراین دیگر نیاز به ساخت کانکشن در مودم سیستم نیست و سیستم شما از طریق کانکشنی که در مودم برقرار شده به اینترنت متصل می شود . در این حالت کلیه سیستم ها و دستگاه هایی که به مودم متصل می شوند امکان استفاده از اینترنت را دارند. حالت PPPoE امن تر است.

تنظیمات pppoe در مودم

حالت Bridge

در این حالت مودم به عنوان پل اترنت بین LAN و شرکت ارائه دهنده اینترنت عمل می کند و ارتباط pppoe را باید کامپیوتر یا روتر متصل شده به ADSL برقرار نماید و سپس آی پی آدرس بر روی کامپیوتر یا روتر تنظیم می شود، بنابراین باید نرم افزار کلاینت PPPoE (برای تأیید اعتبار) را روی کامپیوتر/ سرور خود اجرا کنید. سیستم های WIN XP این ویژگی را دارند اما برای سایر سیستم عامل ها باید آن را از بازار خریداری کنید.

برخی از نرم افزارهای رایگان مانند RASPPPoE ، Enternet و غیره نیز در اینترنت موجود است. مودم را در حالت bridge قرار داده و آن را به سیستم متصل کنید سپس برای اتصال به اینترنت در سیستم خود یک ارتباط pppoe بسازید و نام کاربری و رمز عبور کاربر که از ISP دریافت کرده را وارد نمایید. در این حالت سیستمی که در آن ارتباط pppoe ساخته اید به اینترنت متصل می شود و نه سیستم های دیگر.

مزایا و معایب

حالت PPPOE

  • نام کاربری و کلمه عبور در تنظیمات مودم ثبت می شود.
  • امکان اتصال همزمان چند کامپیوتر به اینترنت از طریق مودم را فراهم می کند.
  • امنیت بالا به دلیل عدم دسترسی به سیستم کاربر به طور مستقیم از اینترنت.
  • نیاز به تنظیمات خاص جهت ارتباط به سایت های نظیر Torrent و نیز نرم افزارهای کنترل از راه دور و … که نیاز به دسترسی مستقیم به اینترنت دارند.

حالت Bridge

  • نام کاربری و کلمه عبور باید در سیستم وارد شود
  • فقط سیستمی که دارای کانکشن PPPoE می باشد به طور مستقیم به اینترنت متصل می شود.
  • امنیت پایین به دلیل ارتباط مستقیم، در این حالت شما باید از نرم افزارها و آنتی ویروسهایی که firewall قوی دارند استفاده کنید
  • اشکال یابی آسانتر به دلیل نمایش پیام خطاهای رخ داده در سیستم.
نوشته های اخیر

ارسال دیدگاه

برچسب‌ها:, ,